Do interdyscyplinarnych dziedzin naukowych, jakie stanowią ciekawie prezentujące się w praktyce dyscypliny wiedzy medycznej zaliczyć należy niewątpliwie optometrię. Jest to sfera naukowa, jaka obejmuje przede wszystkim połączenie w sobie ogólnego kierunku lekarskiego, ale też biofizyki i zdrowia publicznego.
W trakcie studiów
Osoba szkoląca się w tym charakterze, musi być solidnie przygotowana teoretycznie i praktycznie do swojej przyszłej pracy, jaka opierać się będzie na właściwym, precyzyjnym i umiejętnym dopasowaniu pacjentom opraw korekcyjnych. Oczywiście to najważniejsze formy asortymentu, jaki dostosuje potrzebującemu specjalista z optometrii. Istnieje także szereg wielorakich innych pomocy i narzędzi wzrokowych, które pacjent może wymagać wedle zaleceń okulisty. Przykładowo, także ekspert z dziedziny optometrii zajmuje się dystrybucją i doborem soczewek kontaktowych czy też szeregu specjalistycznych środków do ich właściwej pielęgnacji. To on konserwuje okulary, naprawia je, wykonuje rozmaite czynności http://hologramy-kolekcjonerskie.com niezbędne do dopasowania oprawek do preferencji pacjenta ich wymagającego.
Czego uczą na studiach?
Do najważniejszych przedmiotów, z jakimi będzie musiał w teorii i praktyce zetknąć się student optometrii zaliczyć należy przede wszystkim elementy chemii, podstawy fizyki ogólnej, optykę geometryczną, podstawy informatyki, histologię, promocję zdrowia, podstawy biostatystyki, aktywność ruchową, estetykę wizerunki czy higienę w generalnym pojęciu. Po zakończeniu studiów może zaś pracować w salonach optycznych.

Źródło: http://infernopoledance.pl/