Do stosunkowo nowych dziedzin wyszczególnianych w obrębie funkcjonowania współczesnego systemu ochrony zdrowia w naszym kraju zaliczyć należy między innymi ratownictwo medyczne. Jest to taka branża, która jest niesamowicie istotna, bowiem pozwala ratować ludzkie życie i na to jest ona nastawiona, niemniej jednak nie zapominajmy, iż ciągle ta dyscyplina wiedzy i profesja są rozbudowywane oraz rozwijane.
Zacznijmy od początku
Kandydat na przyszłego ratownika medycznego powinien przede wszystkim http://www.verva.edu.pl/ być osobą o silnych nerwach, twardej i mocnej psychice, ale jednocześnie bardzo wrażliwy na czyjąś krzywdę i pełen empatii. Tylko poczucie misji może sprawić, że naprawdę szczerze i życzliwie przyłożymy się do pomocy drugiemu człowiekowi będącemu aktualnie w potrzebie. Jako, że jest to dość nowa i młoda jeszcze gałąź systemu ochrony zdrowia, kandydaci na studia w tym charakterze mogą zdawać kilka przedmiotów na maturze. Oczywiście nie obejdzie się bez biologii na poziomie rozszerzonym, ale nie jest to jedyny fakultet. Niektóre uczelnie wymagają także chemii, inne języka obcego bądź matematyki czy fizyki. Wymagania są różnorodne.
Lista przedmiotów
Do nauczania na kierunku ratownictwo medyczne wybierane są rozmaite fakultety. Jest bardzo długa i obszernie rozbudowana lista przedmiotów niezbędnych, sporo też jest zajęć w ujęciu godzinowym oraz obligatoryjnych praktyk zawodowych. W szczególności przyszły ratownik medyczny poznaje tajniki anatomii, farmakologii oraz intensywnej terapii, bowiem te trzy dziedziny będą mu towarzyszyły w jego codziennej pracy. Kolejna kwestia to zgłębianie toksykologii oraz medycyny ratunkowej w szczegółach. Nie obejdzie się też bez kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Źródło: https://www.elektrotechmed.com/tlenoterapia-zabieg-dla-zdrowia-i-zycia/